A megvalósítás végéhez érkezett a Zarándok adatbank projekt
cikk, szerző: sodi
Mint ahogy korábban beszámoltunk, a Permeo Polgári Társulás és a Zarándok Turizmusért Nonprofit Kft. közös projektjében egy „Innovatív zarándokút járhatósági és tájékozódási közösségi adatbank és adatgyűjtési platform” című projekten dolgoztak, a megvalósítás időszaka 2021.08.31. napjával véget ért.
A projekt az Interreg V-A Szlovákia – Magyarország Együttműködési Program SKHU/WETA/1901/4.1/304 azonosítószámú, rövid címén egyszerűen csak „Zarándok adatbank” című projektben megvalósított fejlesztés segítségével a használat során a látogatók, kirándulók, zarándokok találkozhatnak a kialakított bizonyos útvonallal kapcsolatos problémákkal.
A fejlesztés segítségével a túrázó és a zarándok közösségekben egyaránt, az útvonalak érintett szakaszain naprakész információkkal segíthetnek egymásnak. A partnerek így egy olyan díjmentes igénybe vehető és beágyazható internetes, valamint mobiltelefonos felületet alakítottak ki, amely segítésével a zarándokút járhatósági és tájékozódási adatokból a kiemelt problémák naprakészen gyűjthetők, illetve ennek segítségével orvosolhatók. Láthatjuk a felmerült probléma típusát és annak forrást, amelyről képet is készíthetünk a helyszínen, ezzel egyben alá is tudunk támasztani a megjelölt problémát, és ez egyúttal a többi felhasználó által való megerősítésre és visszaigazolásra is alkalmas.
Webes és mobil eszközökön az alábbi információkat és szolgáltatásokat érhetik el a felhasználók:
- - információs oldal
- - adatbejelentő form (widget támogatással) (minimálisan kezelt adatok: GPS long, lat, település, megye, ország, kép, típus, altípus, leírás, fontosság)
- - közösségi adatgyűjtési logika támogatása - adott bejelentésre megerősítő lehetőség biztosítása, és a megerősítések szerinti validitás vizsgálati logika
- - megerősített bejelentések státusz kezelésének támogatása
- több nyelvű megjelenés támogatása – magyar és angol nyelven
A gyűjtött adatokat a szervezetek partnereikkel és az érintett útvonalak gazdáival (akik elsősorban önkormányzatok és erdészetek) megosszák, ezzel is hozzájárulva az útvonalak folyamatos járhatóságának megőrzéséhez, azok széleskörű kihasználási szintjéhez.
A megvalósított projekt kizárólag határon átnyúló együttműködésben valósulhatott meg, hiszen a cél közös, a meglévő értékeink karbantartására és fenntartására törekszünk.
A jelen cikk tartalma nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió hivatalos álláspontját.